מודעות

הגיל המתאים לנישואין

  החוק בישראל מתיר נישואין החל מגיל 18 אך כיום נראה שגיל הנישואין רק עולה בצורה מתמדת וגברים ונשים  שבעבר מיהרו למסד את הקשר הזוגי שלהם ולבוא בברית הנישואין כבר לא ממהרים להתחתן כבעבר ולענוד זה לזו טבעת נישואין על האצבע. למרות הכסף הגדול שמגלגל ענף החתונות וההיסטריה סביב האטרקציות הרבות שהוא מציע נראה כי הגברים והנשים בישראל לא ממהרים לבוא בברית הנישואין. נכון שהגיל הממוצע לחתונה הוא גיל 26-27 אך כיום אין זה נדיר למצוא זוגות בגילאי 36 שרק החליטו להינשא, מגיעים לחנות תכשיטים בוחרים טבעת אירוסין ומתחילים במלאכת הכנות קדחתניות לחתונה.

  טבעת נישואין למבוגרים בלבד

  לחוסר הרצון הכללי של נשים וגברים להתחתן יש כמה וכמה סיבות רבות אשר מביאות את הצעירים בישראל לחשוב לפני שהם צועדים אל החופה. תמיד קיים החשש שאולי זה לא האחד או האחת איתו אנחנו רוצים לבלות את שארית חיינו ולא בטוח שאחרי שענדנו טבעות נישואין, לא נתגרש. אחרים עושים זאת מתוך המחשבה שהם רוצים לבלוע את החיים ואין דבר יותר קשה מזה כשיש לך ילדים, משכנתא ומשפחה לפרנס.הרצון הבסיסי של בני הדור הנוכחי הוא להגשים את עצמם ואיך יעשו זאת עם צריכים להתחתן ולענוד טבעת נישואין על האצבע ולהתחייב.

  הפייסבוק מעכב את טבעת הנישואין

  כיום גם יספרו לא מעט פסיכולוגים ואנשי מקצוע שהפכנו לדור של אינדבדואליסטיים- אנשים שחיים לבד וכבר לא יכולים או לא רוצים לחיות בזוגיות. דור האינטרנט והפייסבוק הוא דור שלא רואה בחתונה ערך עליון ובטח לא בטקס הדתי שכולל שבירת כוס והחלפת טבעות נישואין. רבים לא מבינים למה יש לאנשים רצון למהר ולהתחתן בעודם בני 23 שעוד לא ראו עולם ולא חוו דבר אז עוד להתחייב ולעמוד תחת החופה?

  למרות שגיל הנישואין עולה בהתמדה עדיין רואים בחתונה כמשהו שכולנו שואפים אליו זו יכולה להיות השמלה הלבנה, החלפת טבעותל נישואין או התמונה הרומנטית בה אנחנו צועדים לעבר השקיעה עם בן הזוג האהוב. מסתבר ככל הנראה שלמרות הקשיים בניהול קשר אוהב ורציני יש מי /שמפנטז על חתונה כדת ודין בה מתחת לחופה עונדים זה לזו טבעות נישואין שנקנו בחנות תכשיטים אחרי סיבוב אינופי בחנויות מסוג זה


נסו גם: