מודעות

טבעות זהב

    טבעות זהב אהובות בעיקר על נשים ברחבי העולם, אולם גם מלכים בתקופות עתיקות וגברים בני ימינו, עונדים טבעות זהב על אצבעותיהם. אחת הסיבות הבולטות לענידת טבעות זהב, נעוצה במנהג המסורתי והידוע, אשר לקוח מטקסי אירוסין ונישואין. כמעט בכל התרבויות וכך גם במסורת היהודית, נהוג להעניק לכלות טבעות זהב טרם טקס הנישואין וכמובן גם במהלכו, מנהג הקרוי ביהדות 'קידושין'.
    אולם טבעות זהב אינן מיוצרות רק לצורכי החלפת נדרים או טקסי חופה וקידושין. בניגוד לטבעות זהב פשוטות ו'נקיות' איתן נהוג גם היום לקדש כלות, טבעות זהב יכולות להגיע במגוון צורות וסגנונות, והביקוש לתכשיט קסום זה אינו מתפוגג אף פעם. עד לאחרונה היו פופולאריות מאוד טבעות זהב אשר יוצרו בפסיי ייצור המוניים, אולם בשנים האחרונות שב הביקוש לייצור טבעות זהב בעבודת יד פרטית וייחודית, על ידי מעצבים, כך שהן זוכות לביטוי אישי ולרוב לא ניתן יהיה למצוא, טבעת זהה לזו אשר יוצרה בהזמנה מיוחדת.
    ישנן טבעות אירוסין בורסה משובצות יהלומים, טבעות בהן שזורים זרקונים או אבני חן נוצצות ויקרות אחרות, וישנן טבעות זהב אשר תבניות ועיטורים שונים רקועים עליהן. כמו כן קיימות בשוק אדיר המימדים הזה טבעות זהב עבות או דקיקות, טבעות זהב העשויות זהב צהוב, לבן, או אדום, וטבעות זהב אשר מכילות את שילובם של שלושת הגוונים גם יחד, עם או ללא אבנים.
    מעצבי טבעות זהב, נוהגים בשנים האחרונות לחרוט הצהרות אהבה על גביי חלק מהטבעות, כאשר לעיתים הן מיוצרות כך מראש, ונושאות משפטי דגל אשר סביר שיקלעו לטעמם של מרבית הלקוחות, ולעיתים מיוצרות על פי הזמנה מיוחדת. ניתן להזמין טבעות זהב בעיצוב אישי, עם אבן או עם מספר אבנים על פי בחירה, וכמו כן ברמות שונות של קראט.

נסו גם: