מודעות

טבעות נישואין

    אחד הסמלים הבולטים ביותר בטקסי חופה וקידושין ברחבי העולם, הינו טבעות נישואין. אותן טבעות מסמלות כשטר קניין, אשר נחתם בין הבעל לעתיד, החתן היהודי, לבין בחירת ליבו.

    ביהדות, להבדיל מדתות אחרות, אין הנשים מוסרות מנגד,  לבעליהן, והן המקבלות והנהנות הבלעדיות. עם זאת, ישנם זוגות אוהבים המבקשים להוסיף טקס החלפת נדרים, הנערך בתום טקס החופה, ובמהלכו מעניקות הכלות האוהבות, אף הן, טבעות נישואין לאהוביי נפשן. 

    ענף עיצוב טבעות הנישואין הינו ענף עצום ובלתי נדלה. מידי יום צצים מעצבים חדשים ועימם שלל רעיונות, דוגמאות ועיצובים, של טבעות נישואין. בניגוד לטבעת אירוסין אשר יכולה  להגיע כשהיא מעוטרת באבני חן, ביהדות נהוג לקדש את האשה בטבעת פשוטה, כאשר המטרה היא הערכה נכונה של הכלה את הטבעת. שהריי לו יימסרו לנשים טבעות נישואין משובצות יהלומים ואבני חן, קיים חשש כי הן יוקסמו מהטבעת מקסם שווא, וחלילה יינשאו לבעליהן, רק בשל זאת. יחד עם זאת בשנים האחרונות נהוג להקל בעניין, ולאפשר לחתנים לרכוש טבעות נישואין אשר בתוכן כבר עוצב ורוקע המקום המתאים לאבני יהלום, אשר תשובצנה בטבעת לאחר הנישאין. כך למעשה זוכות הכלות לעתיד בטבעות נישואין יוקרתיות מצד אחד, אולם בטקס עצמו אין הקישוט העתידי מהווה כל בעיה הלכתית.

    זוגות רבים נוהגים לחרוט על טבעות נישואין מילות אהבה, אשר מעבירות מסרים כמו 'שימני כחותם על ליבך' מתוך 'שיר השירים', או בשלל ניבים ומשפטים יפים אחרים, כיד הדמיון הטובה עליהם. ברחובות החרדיים, באופן לא מפתיע, נותרו עיצובן של טבעות נישואין בפשטות בתולית ונקייה, ללא כל עיטור, כשהן חלקות ומבהיקות. על טבעות הנישואין להירכש בכספו של הבעל לעתיד, במזומנים בלבד ולא באמצעים אחרים כמו כרטיס אשראי או שיקים. המטרה היא לוודא כי המוכר יקבל את כספי הטבעת בו במקום, וכך יתבטל החשש כי הטבעת אולי לא שולמה במלואה, ולמעשה שייכת עדיין לחתן, במועד עריכת טקס החופה והקידושין. אין שום ספק כי בין הסידורים הבהולים ביותר שיש לבצע, מלבד הסכם ממון לאלו שמעוניינים בכך, וסגירת החוזים מול התקליטן והצלם, הוא כיתות רגליים החיוני בין מספר חנויות תכשיטים איכותיות, לצורך מציאת הטבעת המושלמת.
    למידע נוסף: הפקות אירועים

נסו גם: