מודעות

עגילים

    עגילים, אותם תכשיטים אשר נהוג לענוד על האוזניים, נולדו עוד לפני שנים רבות, בימי קדם. באותם ימים שימשו עגילים כסמל למעמד חברתי, לשיוך דתי או לענפי המקצוע השונים בהם עסקו אוהבי התכשיט. גם כיום משמשים עגילים כמאפייני מגדר ושיייכות בתרבויות שונות.

    רוב העגילים בנויים מחומרים מתכתיים אולם ניתן למצוא בשוק גם עגילים מפלסטיק, מזכוכית, או מבד. עגילים רבים מבוססים על השחלתם דרך חור אשר נעשה בתנוך האוזן לצורך כך, אולם ישנם גם עגילים אשר 'נצבטים' אל האוזנייים באמצעות 'קליפס', ללא חירור האוזן. ככלל, העגילים יישענו על סוגרי מתכת, אשר נצמדים אל האוזן בחלקם העליון. ישנם עגילים אשר נצמדים אל האוזן באמצעות וו קטן בתוספת סוגר, ויש התלויים על קרס מתכתי קטן, ממנו משתלשל תליון, אשר עשוי חומרים שונים.

    בנוסף ישנם גם עגילים מיוחדים מיהלומים הבנויים כחישוקים ממתכות שונות, בעיצובים גדולים או קטנים. אלה עשויים מחלק אחד אשר חודר אל האוזן ונסגר בקצהו האחר, מה שמותיר את העגילים קבועים במקומם. ישנם עגילים קטנים וצנועים, וישנם עגילים גדולים אשר משתלשלים מתנוך האוזן, ובולטים למרחקים. עולם שלם מרכיב את הענף המפותח הזה כאשר בתרבויות רבות נהגו גם גברים, עוד מימי קדם, לענוד עגילים לאוזניהם. גם אל התרבות הזכרית המערבית, חדרו לפני שנים תכשיטים אלו, וכיום כבר לא מוזר או מפתיע, למצוא גברים אשר עונדים לאוזניהם עגילים מסוגים שונים. לרוב מעדיפים הגברים לענוד עגילים שצורתם כחישוק, או עגילים קטנים אשר נצמדים אל תנוך האוזן. רוב הגברים יבחרו שלא להשתמש בזוג עגילים אלא לענוד רק עגיל אחד.

    עגילים רבים משובצים באבני חן מסוגים שונים כמו אבני טופז. מחירם של התכשיטים האהודים הללו עשוי להאמיר עד כדי מיליונים. מאידך ניתן למצוא בשווקים ובחנויות העממיות גם עגילים פשוטים להפליא אשר עשויים מפלסטיק וחומרים זולים נוספים, אותם ניתן לרכוש בשקלים בודדים.

נסו גם: