מודעות

שיבוץ תכשיטי יהלומים

  תכשיטי היהלומים עשויים בדרך כלל מזהב, מלאכת השיבוץ היא העבודה של חיבור הזהב עם היהלומים. מי שעוסק במלאכת השיבוץ משתמש בכלי עבודה מיוחדים, ונעזר בהגדלה, כולל במיקרוסקופ, בכדי לדייק במלאכה העדינה הזו.

  להלן השיבוצים הנפוצים:

  שיבוץ שיניים – השיבוץ נראה כמו שיניי קילשון המחזיקות את היהלום. שיבוץ זה נפוץ בטבעות אירוסין שונות, עגילי יהלום צמודי אוזן, תליון יהלום בודד וכדומה.
  בכל תכשיט אפשר למצוא מספר שיניים שונה האוחז את היהלום.
  הפופלרי ביותר הוא שיבוץ של 4 שיניים או 6 שיניים ביהלומים עגולים, שיבוץ זה הכי "מחמיא" ליהלום כיוון שהוא משאיר את כל היהלום חשוף לאור, ובכך היהלום מקבל את אפקט הניצוץ הטוב ביותר.

  שיבוץ כוס – כשמו כן, כוס מזהב שבתוכה מניחים את היהלום. היהלום נראה כשקוע בתוך הזהב וחלקו התחתון מוחבא. בשיבוץ כוס אין אפשרות לאור לחדור לחלקו התחתון של היהלום וזה מונע מהוא  לחדור ליהלום וגורם ליהלום לראות עמום.

  שיבוץ פווה – פירושה של המילה באנגלית הוא ריצוף. יהלומים המשובצים בשיבוץ פווה נראים כמו מרצפות צמודות אחת לשניה. השיבוץ נעשה בצפיפות,וכל יהלום מוחזק על ידי שיניים השומרות עליו במקומו. שיבוץ זה נפוץ בתכשיטי יהלומים עם משטח של יהלומים קטנים.

  חשוב לזכור כי זהב הוא מתכת מאד רכה, וגם עם השיבוץ שלכם נעשה על ידי מומחים, כדי להזהר, כיוון שכל מכה שהתכשיט מקבל יכול לגרום ליהלום לזוז, וחלילה אף לפול.


נסו גם: