מודעות

שרשרת זהב

    שרשרת זהב היתה ועודנה המתנה האולטימטיבית לכלות, לנשים באשר הן, ואף לגברים אשר אוהבים את מראה התכשיט הנוצץ על צווארם.
    עיצובים שונים ומשונים קיימים בעולם הצורפות לשרשרת זהב, ולכולם ביקוש רב בהתאם לאופיים ובקשתם של הרוכשים.
    ישנה שרשרת זהב מעודנת, אשר חוליותיה שטוחות ואינן בולטות, ומחירה גם זול יותר בהתאם, וישנה שרשרת זהב אשר כל חוליה וחוליה שלה, עשוייה כמות גדושה של זהב, מה שמעניק לה, לדעת רבים, מראה יוקרתי אף יותר. כל שרשרת זהב ניתן לרכוש גם בצירוף תליונים בגדלים ובעיצובים שונים, בתוספת אבני חן כמו יהלום, ספיר, אופל ואבנים יקרות אחרות, או בלעדיהן. ניתן לרכוש שרשרת זהב טהור של 14 או 18 קראט, אולם ישנה גם שרשרת זהב שרק המעטה שלה עשוי זהב, מה שמכונה בעגת הסוחרים 'ציפוי זהב', ועלותה נמוכה בהרבה. שרשרת זהב אדום מבוקשת פחות, מאשר שרשרת זהב לבן, ושרשרת זהב צהוב היתה ונותרה ה'פייבוריטית' בתחום.
    יש שרשרת זהב קצרה, הצמודה לצוואר באלגנטיות, ויש שרשרת ארוכה אשר גולשת ומשלתשלת עד קו המותניים, ומהווה אביזר 'שיקי' ואופנתי משלים. שרשרת זהב אשר נושאת את שם העונד אותה מהווה מזה שנים רבות את אחת המתנות האהובות, ובין היתר מוענקת לנערות בורקות עיניים, ביום חגיגת בת המצווה שלהן. אולם לא רק נערה בת 12 תהנה משרשרת זהב הנושאת את שמה, אלא כך גם נשים רבות ברחבי העולם, ואף גברים צעירים ומבוגרים.
    גברים בתרבויות שונות נהנים לענוד שרשרת זהב לצווארם. זו מעניקה להם לתחושתם, מראה חזק של בעלי מעמד והון. יש שיעדיפו שרשרת זהב הבנוייה מחוליות המתכת בלבד, ויש שייהנו להוסיף אליה גם תליון זהב. בעדות מסויימות נהוג להעניק לכלה ולחתן שרשרת זהב ביום אירוסיהם, מה שמסמל את השפע אשר מבקשים מעניקי התשורה, לאחל לזוג הצעיר.

נסו גם: