מודעות

תכשיטים ואביזרים שונים ככלי לביטוי עצמי

  לכאורה, השימוש באביזרים שונים ובתכשיטים נועד למטרות אסטטיות ותו לא, אבל לאמתו של דבר, אין כמו תכשיטים ואביזרים שונים שלובשים, עונדים, או משתמשים בהם, כאפיק שמאפשר ביטוי עצמי. זהו גם ביטוי של סגנון חיים, וגם סוג של הצהרה אופנתית.

  הגנה מפני השמש בסטייל

  משקפי שמש נועדו להגן על העיניים מפני קרינת שמש מזיקה, בכך אין כל ספק, אבל בכך לא מסתכם בשום אופן התפקיד שלהן. משקפי שמש, ממש כמו אביזרי אופנה כגון חולצות, שמלות, נעליים, ותכשיטים, משמשים גם להבעת תפיסת העולם ולעיתים גם הצהרה אומנותית. מעצבי אופנה מובילים שהיו ערים לביקוש גובר להולך מן הציבור שהשתוקק למשקפיים מיוחדים, מעוצבים, ולא רק כאלה שנועדו לסננן את קרינת השמש, מיהרו לספק את הביקוש הזה.

  לאור דרישת הקהל, ניתן להשיג כיום משקפי שמש במבחר עצום, בגדלים שונים, בעיצובים שונים, למבוגרים, לצעירים, לילדים, לגברים ולנשים. קצרי הראיה יכולים להשיג בנקל משקפי שמש שהן גם משקפיים אופטיות, שמאפרות להם לנהוג ברכבם ביתר קלות.

  ייצור תכשיטים בסטייל

  מלבדי יצרני המשקפיים ומובילי אופנה בתחום הלבוש, גם מעצבי תכשיטים הפכו למובילי אופנה מוערכים בפני עצמם, שמציעים תכשיטים לכל טעם ולכל סגנון. לצד מעצבי תכשיטים גדולים, מהם גם בעלי רשתות לממכר תכשיטים, ניתן בקלות להשיג תכשיטים שמיוצרים בעבודת יד על ידי מעצבים קטנים, חלקם משווקים לחנויות וחלקם משווקים את מרכולתם בקניונים ובדוכנים במסגרת אירועים שונים.

  תכשיטים כאמירה אופנתית מיוצרים בסגנונות אין ספור. אך לא רק בצורת העיצוב נבדלים התכשיטים זה מזה. לצד תכשיטי הזהב והכסף הקלאסיים, ניתן להשיג גם כאלה שמיוצרים בטכניקות חדשות ומחומרים מיוחדים כגון גולדפילד, חרוזים מעוטרים, או חוטים מרוקעים.

  סטייל סלולארי

  אביזר נוסף, יש אומרים בלתי צפוי, שהפך לאביזר אופנתי בעל אמירה אישית הוא הטלפון הסלולארי. הימים שבהם הטלפון הנייד שימש לקבלת ולהוצאת שיחות בלבד חלפו כבר מזמן. כיום נדמה שהטלפונים החכמים יודעים לעשות הכל, לא פחות טוב ממחשב אישי משוכלל.

  הסטייל הסלולארי, שבעבר כלל כיסויים מעוצבים, סטנדים מיוחדים, מטענים, וכל מיני אביזרים קטנים כגון בובות, חוטים, או נורות מהבהבות שמחוברות אל הטלפון - התרחב גם לעולמות הרבה יותר מגוונים. הטלפון הנייד ככלי לביטוי אישי, מבצע את תפקידו זה באמצעות הורדת שירים, בחירה בצלצולים ורינגטונים אהובים, וכמובן בחירה באפליקציות כאלה או אחרות. אין ספק שגם הבחירה ביצרן מסוים ולא באחר, הינה הצהרה סגנונית בפני עצמה.

  כתוב בעור       

  לצד אביזרי אופנה, תכשיטים ומכשירים סלולאריים, אנשים רבים יותר מאי פעם מביעים את עצמם באמצעות קעקועים ופירסינג. שלא כמו בימים עברו, כאשר עגיל באף או קעקועים נחשבו לאמירה אופנתית ואישית של עבריינים, אנשי שוליים, חיילים או מלחים, הרי שהיום ניתן לראות אנשים מן היישוב מציגים לראווה קעקועים שחלקם אינם אלא מעשה אומנות שכתוב על העור.


נסו גם: