מודעות

תכשיטי זהב

    תכשיטי זהב היו ונותרו הבחירה המועדפת על נשים וגברים ברחבי תבל. בניגוד לחומרים רבים אחרים, מהם ניתן לייצר תכשיטים, משדרים תכשיטי זהב את שיא היוקרה ומהווים לאורך השנים סמל סטטוס, בכל זמן ומקום בעולם. את אחוז החומר הטהור בתכשיטי זהב, מודדים בקראט, כאשר תכשיטי זהב טהורים נושאים עליהם את הכיתוב '24 קראט'. זוהי אמנם דרגת השלמות הגבוהה ביותר הקיימת בכל הנוגע לתכשיטי זהב, אולם מאחר ומדובר בחומר רך אשר לא תמיד קל ונוח לעבוד עימו בצורה מושלמת, נוהגים צורפים ואנשי מקצוע בתחום, לערבב  עימו מתכות נוספות, דבר אשר עשוי ליצור הצללות וצבעים שונים בתכשיטים.

     


    כיום קיימים מלבד תכשיטי זהב 'רגיל', אשר מכונה זהב ''צהוב' (כמו למשל טבעות אירוסין זהב צהוב) , גם תכשיטי זהב 'לבן' המיוצרים משילוב של זהב עם ניקל, פלדיום או פלטינה, ותכשיטי זהב 'אדום' המיוצרים  בשילוב הנחושת האדמדמה.


    תכשיטי זהב טהור ייחשבו תמיד כבעלי הערך הגבוה ביותר, אל מול 'אחייהם' אשר קורצו מתוספות שונות. קיימים כיום שלל תכשיטי זהב מאיכויות שונות, אולם אחד היתרונות של תכשיטי זהב, בניגוד לתכשיטי כסף או חומרים שונים אחרים, קשור בעובדה שזוהי המתכת היקרה ביותר, אשר ערכה בשוק צומח ועולה ללא הרף. תכשיטי זהב ובעיקר תכשיטי זהב טהור, אשר נקנו לפני תקופה מסויימת, עשויים להשביח את ערכם באופן משמעותי, עם חלוף השנים.
    תכשיטי זהב חשוב לנקות ולתחזק על מנת שישמרו על יופיים וזוהרם. באם אין בנמצא תכשיר מיוחד, הריי שהדרך הביתית הפשוטה ביותר לניקוי תכשיטי זהב, היא להשרות אותם למשך כרבע שעה בקערה או בצלוחית המלאה במים חמים, מהולים בסבון עדין. בתום ההשרייה יש לשפשף אותם בעדינות באמצעות בד רך. אין לאחסן תכשיטי זהב ותכשיטים בכלל עם שאריות מים, שכן הם גורמים להתחמצנות ולסימנים ומשקעים על גביי התכשיט. יש לייבש את התכשיטים היטב ובעדינות, באמצעות נייר סופג או מטלית רכה.


נסו גם: