מודעות

תכשיטי כסף

    עיניהם של צרכניי תכשיטים רבים, נשואות בשנים האחרונות לעבר ענף תכשיטי הכסף. זהב, בניגוד לכסף, ידוע כמתכת יקרה במיוחד, אשר מחירה עשוי להרקיע שחקים. לעומתו, תכשיטי כסף ניתן לרכוש בעלות נמוכה יותר, ועם זאת בניגוד לחומרים אחרים הוא עדיין נושא עימו 'לוק' יוקרתי, מבריק, ומיוחד.
    שינויי הרגלי הצריכה העלו את קרנו של הענף העיצובי הזה, ורבים מהמעצבים בוחרים לעצב כמויות גדולות של תכשיטי כסף, או לשלב אותו בתכשיטי זהב, וליצור 'ליינים' בוהקים ומיוחדים, אשר עלותם בכל זאת, נמוכה מזהב 'שלם'.
    שלא רק משיקולים כלכליים, ישנם גם רבים אשר מקפידים לרכוש תכשיטי כסף בשל טעמם האישי, כאשר הם  אינם חובבים של מראה הזהב הצהוב, ומאוהבים דווקא בחומר הכסוף והמיוחד, על שלל סגנונותיו.
    מלבד תכשיטי כסף טהור, ישנם תכשיטי כסף אשר עורבבו ויוצרו בשילוב עם מתכות אחרות. כסף טהור הינו חומר רך ופגיע ביותר. זו הסיבה שהעוסקים בעיצוב תכשיטי כסף, יעדיפו לרוב להשתמש בחומר הנקרא 'כסף 925' ולא תמיד בכסף טהור. תכשיטי כסף אשר נוצרים מחומר זה יהיו עמידים במידה ניכרת, בפני פגיעות ושריטות. אחד השילובים הידועים בתחום עיצוב תכשיטי כסף הוא שילוב של החומר 'כסף 925' עם נחושת. שילוב זה יוצר חומר חזק במיוחד, השומר על עמידות תכשיטי כסף למשך שנים ארוכות.
    בכדי לנקות תכשיטי כסף עדיף להשתמש בתכשיר מיוחד אולם אם אין כזה בנמצא, ניתן לנקות אותם גם בדרך ביתית. יש להכניס את התכשיטים לקערה או לצלוחית המלאה במים חמים מהולים בסבון עדין, להשרות אותם כרבע שעה ואז לשפשף אותם בעדינות באמצעות מברשת שיניים בעלת סיבים רכים. כך ניתן להגיע אל כל המקומות המרוקעים בהם הצטבר לכלוך, או לאיזורים הקשים בהם משובצות אבני חן. אין לאחסן תכשיטי כסף ותכשיטים בכלל עם שאריות מים, שכן הם גורמים להתחמצנות, ולהיווצרות משקעים וסימנים, על גביי התכשיט. יש לייבש את התכשיטים היטב ובעדינות, באמצעות נייר סופג או מטלית רכה.

נסו גם: