בטבעת זו

0
1810
בטבעת זו

לטבעת משמעויות רבות וכולן כמו צורתה העגולה שוות ערך אחת לשנייה מאחר ולאדם העונד אותה רגש סנטימנטלי יקר ערך.

במהותה הטבעת מסמלת קשר רומנטי בין בני זוג המחלטים להנציח את אהבתם. ביהדות העתיקה, לפני בוא הטבעת, לבעל המיועד הייתה את האפשרות לקדש את הכלה בטקס הקידושין על ידי כסף, שטר או ביאה בלבד. על אף שלקבל שטר מבעלי לעתיד בהחלט נשמע מפתה, הצטמצמו כל האפשרויות לאמצעי קידושין אחד והיא הטבעת. אחרי הכול איזו דרך יותר מושלמת לסגור מעגל אלא אם תכשיט שצורתו עיגול מושלם.

בעשורים האחרונים נוהגות הנשים להעניק טבעות נישואין לבעל, אך מדובר במחווה בעלת משמעות סמלית שאיננה קשורה להלכה ויהדות כלל, שהרי לפי המסורת מאחורי אקט ענידת הטבעת ישנה הבעלות.

מעשה קניית הטבעת ,בלשון נקבה, מסמל את הבעלות של האדון על הגברת ולכן על פי הלכה, תחת שמים זרועי כוכבים וזמר חתונות מדשדש, רק לגבר שמורה הזכות לקדש את האישה איתה יחלוק את שארית חייו. בנוסף, ההלכה מכתיבה גם את הופעתה הצנועה של הטבעת. עלייה להיות עשויה מסוג מתכת אחד בלבד ללא כל שיבוץ יהלומים ואבני חן. ערכה האמיתי חבוי בעניי העונדת שלא מסונוורת מיוקרה אלא משלמות זוגית ואהבה לגבר שלה.

מה שהיה היה, בראש כל רשימה של זוג טרי מאורס נמצאת רק מילה אחת, טבעת ואחריה הרבה סימני שאלה. ישנם זוגות ששמים את הדגש על המותג, הכי מרשים לומר שאת הטבעת רכשתי מהייג' שטרן. השאיפה המתמדת הינה להיות בעליה של טבעת "נדירה", או "מיוחדת במינה", כזו שלא תראו במקום אחר.. ועוד יותר נחמד אם יהיו שיבוצי יהלומים, זהב טהור, זהב לבן ואינפלציה במספרי קראטים אשר יכולים להעריך את שווי הטבעת לערך התחלתי של 2 משכורות ממוצעות בישראל. (ושום צדק חברתי לא יעזור.)

לא רק הנשים מתפארות בתכשיטי יהלומים, כגון טבעות אירוסין נוצצות, מסתבר שגם הגברים..

הימים שהטבעת נחשבה לנטל על הגבר עברו וה"גבר החדש" סיגל לעצמו חוש שלא יבייש את הבנות כלל כשמדובר בתשמישי קדושה. הטרנד היום של טבעות לגברים בעיקר כולל חריטות של צורות גיאומטריות ולאלה ששפר גורלם בין החריטות מבצבצות להן גם אבנים טובות.

ישנם הזוגות האומדים את אהבתם בטבעת צנועה, כשהם מסתפקים בחריטת מילה בעלת משמעות רגשית אותה הם מקדשים אחד לשני. העיקר הוא שאחרי הגירושים הטבעת היא הדבר הראשון שזורקים לים.

עם כל האמיתות הצרופות בטבעת ישנה אמת אחת ברורה, האדם שאתם מתעניינים בו באחד מערבי הבארים או גאלה נוצצת, ירד מדוכן הרווקות.

בסופו של דבר, אם זו האישה שיורדת על ברך אחת, או הגבר שמפתיע עם הקופסא הקטנה, מה שבטוח הוא שהערך האמיתי של מה שבתוכה טמון רק בשניהם. ושיהיה במזל.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן