טיפול ביהלומים

0
2838
טיפול ביהלומים

הדרך הנאותה לנשיאת יהלומים

יהלומים ידועים כתכשיטים השורדים לנצח אך ע"מ שיחזיקו לנצח, יש לטפל בהם ולשמור עליהם כראוי.

אע"פ ואולי מפני שיהלומים הם כ"כ יקרים, הם דורשים טיפול ואחזקה קפדנית שכן על-אף קשיחותם, הם נוטים להישרט או להתרסק ועלולים להינזק אם לא מטופלים כראוי.

על בעלי יהלומים לזכור שהם נוטים לצבור כתמים, לכלוך ואבק. לכן כל שימוש בקרמים, אבקות, סבונים למיניהם ואפילו שמנים טבעיים ביחד עם היהלום, עלולים להשאיר את חותמם על היהלום ולפגום בבהירות, בברק וביופי שלהם.

אחסון יהלומים במקום בטוח כמו כספת או בנק הוא רעיון טוב אך חשוב להקפיד על אופן האחסון. לא מומלץ להניח מספר יהלומים יחד בכספת ללא הפרדה ביניהם, כיוון שמגע בין היהלומים עלול לגרום לשריטות ולפגום ביהלומים. יש לעטוף כל תכשיט בנפרד בשקית פלסטיק או תיק קטן. כך תשמרו על תכשיטיכם מפני גניבה ומפני נזק אחר ותהיו בטוחים שאיכותם אכן נשמרת.

תכשיטי יהלומים לא מומלץ לענוד בזמן פעילות ספורטיבית או בזמן עבודה מאומצת כמו עבודת גינון, נגרות וכדומה. ענידת תכשיט בתנאים אלו עלולה לפגוע גם היא בתכשיט. יהלום עלול להישרט, הטבעת עלולה להתעקם וכמובן ישנה סכנה שהיהלום ייפול מהתושבת.

יש להימנע ממגע בין היהלום לבין כימיקלים מסוכנים כמו כלור או שאר חומרי ניקיון ביתיים. על אף שאין סכנה ליהלום במגע עם חומרים כאלו, מגע עם החומר עלול להשפיע על צבעו.

ע"מ לוודא שהיהלום אכן שומר על ערכו, יש לערוך לו בדיקה שנתית אצל יהלומן. יהלומן יוכל לבדוק בצורה מקצועית שהיהלום לא ניזוק במשך השנה ושהקיבוע של היהלום לתושבת אכן תקין. כמו-כן, במידת הצורך יוכל היהלומן לנקות את היהלום ולבצע בו את התיקונים הנדרשים ע"מ שישמור על ערכו למשך שנים רבות.

ניקוי יהלומים

ע"מ לשמור על המראה הזוהר ועל הברק של יהלומים, יש לנקות אותם באופן קבוע. עלינו לזכור שבין אם התכשיט נמצא עלינו או מונח בקופסה, הוא צובר אבק באותה מידה. כמו-כן, לשמנוניות העור הטבעית שלנו ישנה השפעה שלילית על ניקיון האבן.

ישנן דרכים שונות לנקות את היהלומים שברשותך. להלן מס' שיטות ניקוי שביכולתך לבצע בעצמך בעזרת חומרי ניקוי ביתיים:

  • אמבט חומרי ניקוי – יש לערבב חומר ניקוי עדין ומים פושרים בקערה. הברישי את היהלום בעזרת מברשת גבות או מברשת שיניים עדינה בתוך הקצף בקערה. לאחר מכן הניחי את היהלום ושטפי אותו במים. לסיום, נגבי את היהלום בעזרת בד עדין.
  • אמבט סבון – הכוונה בשיטה זו היא ניקוי יהלום בעזרת סבון נוזלי פשוט או סבון כלים. פשוט שפכי מעט סבון על היהלום או התכשיט ושפשפי בעדינות בעזרת מברשת שיניים רכה. חשוב לנקות גם את התושבת ע"מ לנקות את כל האבק שהצטבר מתחת ליהלום. לאחר הניקוי שטפי במים והניחי ליהלום להתייבש באוויר.
  • השרייה במים קרים – בשיטת ניקוי זו יש להשרות את היהלום כחצי שעה בתמיסת מים ואמוניה (סוג של גז) ביתית. לאחר מכן יש להבריש את היהלום בעזרת מברשת שיניים ולהשרות בתמיסה שוב. בסוף התהליך יש לשטוף במים ולנגב בעזרת בד עדין.
  • טבילה מהירה – שיטה זו מתייחסת לשימוש בנוזל ניקוי מיוחד לתכשיטים. בשימוש בנוזלים אלו יש לקרוא היטב את הוראות השימוש והאזהרות ולפעול לפיהן. כמו-כן, בשיטה זו אין לגעת בתכשיטים בידיים ויש לאחוז בהם מהקצוות בלבד. שימו לב, תכשירים אלו עשויים להיות יקרים מאוד והם אינם מבטיחים תוצאות טובות יותר משאר השיטות הביתיות.
  • השיטה האחרונה היא ניקוי "על – קולי" – בשיטה זו נעשה שימוש במכשיר מיוחד היוצר גלי קול. יש לערבב בכוס או קערה מים עם חומר ניקוי ולהפעיל את המכשיר. גלי הקול הם אלו שלמעשה מבצעים את הניקוי של היהלום. ברכישת המכשיר יש לזכור שקיימים סוגים ודגמים רבים ולכן יש לקרוא את הוראות ההפעלה והאזהרות ולוודא איזה מכשיר הוא המתאים ביותר עבור התכשיט.

יהלומים מחזיקים לנצח – Diamonds Are Forever

שימוש בשיטות אלו יבטיח שיהלומים שברשותך אכן יחזיקו לנצח. אם תדעי לטפל בתכשיטייך, לשמור ולנקות אותם כראוי, תהיה לך האפשרות להעביר אותם לבנותייך או לנכדותייך. תהליך הניקוי אינו דורש זמן או מאמץ רב ויכול להגן על ההשקעה ולהבטיח את שמירתם של היהלומים לנצח.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן