יהלומים עגולים

0
2519
יהלומים עגולים

יהלום עגול הוא האבן הפופולארית ביותר לטבעות אירוסין ונישואין. ייתכן שהסיבה לכך נעוצה בסמליות של הצורה העגולה עצמה – צורה חסרת התחלה וסוף מוגדרים, צורה בעלת אופי נצחי – ממש כמו אהבת אמת. זהו אגב, גם אחד ההסברים הניתנים לצורתה של טבעת הנישואין – עגולה ומסמלת מחזוריות ושלמות נישואין. ייתכן גם שהסיבה נעוצה בכך שהחיתוך העגול הוא היעיל ביותר בהגברת אפקט הברק של היהלום.

למעשה, ישנו דיוק מתמטי בחיתוך העגול שפותח ושופר במשך מאות שנים. על מנת להבין זאת, עלינו להתבונן בצורתה של האבן ולראות כיצד היא עובדת בהחזרת האור ממנו החוצה.

צורת יהלום עגול היא למעשה צורת קונוס. חלקה העליון של האבן נקרא בפי היהלומנים "הכתר". הכתר הוא הקצה המישורי של האבן. החלק הבא של האבן הוא הבסיס.

הבסיס הוא החלק הרחב ביותר ביהלום. החלק האחרון הוא החלק בו מצטמצם ההיקף עד לנקודה החדה בקצהו.

עיצוב זה של היהלום פותח ע"י ג'וליאן קארדינל מזרין במאה ה-17. על מנת ליצור ברק מקסימאלי, מזרין עיצב את היהלום כך שיהיה בעל 17 משטחים, על מנת שיחזיר אור מכל הכיוונים. יהלומן מפורסם אחר בשם וינסנט פרוזי "שידרג" את צורת היהלום על ידי עיצובו בצורה בעלת 33 משטחים, אך היה זה מרסל טולקווסקי שהצליח למצוא את הפתרון המתמטי להחזרת האור האולטימטיבית. בעזרת חישובים גיאומטריים, הוא גילה ש-58 משטחים יצרו את הברק החזק ביותר. טולקווסקי חישב גם הפרופורציות של הכתר, את הקוטר והבסיס הטובים ביותר ליצירת ברק מושלם.

יהלומנים רבים מאז מצאו את מידותיו המדויקות של טולקווסקי מגבילות מאוד ופיתחו נוסחאות אחרות לעיצוב היהלום.

בסופו של דבר, מי שישפוט מהו היהלום הטוב ביותר עבורו הוא כמובן הלקוח. לא משנה מה תהיה צורת החיתוך (CUT) ועיצובו, הברק אותו רואה הלקוח בעיניו, הוא אשר יקבע האם האבן שקנה אכן שווה את מחירו.

בהתאמת יהלום ללקוח יש להתחשב במספר גורמים והראשון והחשוב שבהם , הוא מידת ההתאמה לידה של האישה שעתידה ללבוש אותו. אם ניקח טבעת יהלום כדוגמה, ברור לכל כי אבנים מבריקות מחמיאים מאוד על אצבעות עדינות וארוכות, במיוחד אם בחרת באבן המוגבהת מעט מעל הטבעת. אפקט זה מושך את העין מן האצבע ויעניק מראה עדין ונעים יותר לידך.

עגילי יהלוםלנשים בעלות אצבעות רחבות או עבות יותר, מומלץ לענוד טבעת פחות עדינה ובעלת נפח גדול יותר, כיוון שעיצוב עדין עלול לגרום לאצבע להיראות גדולה עוד יותר.

כמובן שיהלומים עגולים נפוצים מאוד גם בעגילים. טאץ' קטן של ברק יכול להפוך שמלת יום-יום לשמלת ערב מהממת. בנוסף, ניתן לשלב יהלומים עם אבנים יקרות בצבעים אחרים ע"מ ליצור הופעה מיוחדת ומרשימה.

עיצובים חדשניים אלו מאפשרים לך למעשה להשתמש באבנים העגולות הקלאסיות והמסורתיות בסגנון לבוש יותר מודרני ונועז.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן