טבעות נישואין והמסורת היהודית

0
2023
טבעות נישואין והמסורת היהודית

טבעות נישואין מקבלות משמעות ניכרת לפי המסורת היהודית. לפי היהדות ההצהרה ושבועת האמונים במהלך טקס החופה אינה מספקת. לפי היהדות חייבים לסמן באופן פיזי ומוחשי את הקשר הקדוש – קשר הנישואין באמצעות חפץ פיזי.

ברוב המקרים זה מבוצע ע"י הענקת טבעת נישואין, אך בימי קדם לא היה מדובר בהשקעה גדולה, כיום פני הדברים נראים אחרת לגמרי – טבעות נישואין הן פריטים מושקעים לכל דבר.

מבחינת היהדות עיצוב הטבעת יעשה באופן כזה שהזהב יהיה זהב נקי, ללא חורים, ההמשכיות של הטבעת מסמלת את התקווה לנישואים נצחיים.

דרישות היהדות מטבעת הנישואין

טבעת הנישואין המוענקת לכלה חייבת להיות רכושו של החתן, לפי היהדות מחייב שתהיה טבעת נישואין אחת עבור הכלה, אך רוב הזוגות מחליפות טבעות.

רבנים אורתודוקסיים מסרבים לבצע החלפת טבעות נישואין בין החתן לכלה מאחר והם חשים שהרעיון של החלפת הטבעות פוגע ברעיון של הענקת פריט בעל ערך כלשהו למען קבלת הכלה.

רבנים רפורמים או קונסרבטיביים ברוב המקרים ישתפו פעולה בטקס של החלפת טבעות נישואין.

טבעות נישואין עם אותיות עבריות

רוב טבעות הנישואין עשויות מזהב טהור ולאחרונה טרנד חדש של חריטת אותיות עבריות ע"ג הטבעת.

הרבה טבעות נישואין מעוצבות בהתאמה אישית ומותאמות עם מגוון פתגמים ידועים בעברית, הרבה זוגות חורטים את שמותיהם הפרטיים במשטח הפנימי של הטבעת עצמה.

כיצד לרכוש טבעות נישואין העומדות במסורת היהודית

רכישת טבעת נישואין העומדת בחוקי המסורת עשויה להיות הרפתקה, ישנן הרבה מעצבי טבעות נישואין ובחיפוש פשוט באינטרנט בין אתם מתגוררים בחו"ל או בארץ תמצאו מגוון רחב של טבעות נישואין העומדות בדרישות.

האינטרנט נחשב ליתרון צום עבור אלו המחפשים טבעות נישואין, מגוון רחב, מינימום התרוצצות, קשת רחבה של מחירים, החל מטבעות נישואין יקרות בעלות משקל רב וייצוב ייחודי ועד טבעות נישואין עדינות.

חשוב לקחת בחשבון שטבעת נישואין העומדת בתקנים חייבת להיות מוצקה ואחידה ללא חורים, לכן המחיר עשוי להיות בהתאם, שימו לב שליתים טבעות נישואין זולות עשויות להיות חלולות וכאלה אשר אינן עומדות בתקנים.

עוד יתרון באיתו טבעות נישואין אונליין הינה מגוון רחב של דגמים, ניתן לאתר טבעות נישואין המותאמות באופן מושלם לטבעות אחרות הנענדות כגון טבעות אירוסין, (נשים רבות עונדות טבעות אירוסין בשילוב טבעות נישואין ע"ג אותה אצבע).

אל איזו אצבע עונדים טבעות נישואין?

טקס הנישואין כרוך בשלב החשוב במהלכו החתן עונד לכלה את הטבעת על האצבע הימנית. לאחר מכן רוב הנשים מעבירות את הטבעת לאצבע הרביעית המיועדת לטבעת הנישואין ביד שמאל.

הסיבה לכך שטבעות נישואין נענדות על האצבע הרביעית לפי הגישה המסורתית – האצבע הרביעית הקרובה ביותר ללב.

מתי מוענקת טבעת הנישואין?

ברוב הטקסים הכלה חוזרת על נדרי החתונה לפי הנחיתו של הרב המקדש, בקבלת הטבעת הכלה מקודשת הכלה ע"י החתן. "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל"

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן